09:07 / E Diele, 25 Tetor 2020

Kështu u festua mbrëmë në vendin e Khabibit, pas triumfit të tij

Khabib ka arritur që mbrëmë të triumfoi ndaj Gaethje, në një ndeshje të madhe të UFC-së.

Edhe pse e fitoi këtë takim, kampioni i botës tha se më nuk do të garoi, kjo si shkak i vdekjes së babait të tij, shkruan IndeksOnline

Tashmë, ai numëron 29 fitore me këtë të fundit dhe asnjë humbje, që e bën atë “luftëtari” më të mire në histori të këtij kompeticioni të arteve marciale.

Pasi ai triumfoi mbrëmë, në vendin e tij të lindjes në Rusi, përkatësisht në province, Makhachkala mbështetësit e Khabibit bën një festë të madhe, me buri të automjeteve dhe brohoritjeve për të.