22:50 / E Shtunë, 08 Gusht 2020

Këta janë kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në Evropa Ligë

Edhe skuadra e Prishtinës ka siguruar plasmanin në Evropa Ligë, por gjatë kësaj rruge duhet t’i kalojë disa faza të vështira, pasi do të përballet me klube të forta.

“Kryeqytetasit”, tashmë kanë mësuar edhe kundërshtarët e mundshëm për fazën preliminare në Evropa Ligë, shkruan IndeksOnline

” Shorti i UEFA Europa League Raundi paraeliminator E diel, 9 gusht – 13.00h

Zhvillohet vetëm një ndeshje, nga çiftet që tërhiqet e para, në fushën e saj zhvillohet ndeshjaPrishtina mund të ndeshet me njërën nga tre skuadrat nga Ishujt Faroe, dy nga Andorra dhe San Marino dhe një nga Gjibraltari”, thuhet në njoftimin e Prishtinës.