17:34 / E Mërkurë, 01 Korrik 2020 / indeksADMonline

Këtë verë do të veshim sandale të sheshta dhe të thjeshta

Pa to, do ta kishim shumë të vështirë verën. Janë komode, praktike dhe super chic. Me pak fjalë, sandalet e sheshta këtë verë, janë mikeshat tona të ngushta si në përditshmëri, si në paraqitjet e mbrëmjes. Modelet që do t’ju tregojmë më poshtë, janë një ‘must’ që mund të përdoren duke filluar nga koha e lirë, në zyrë dhe jo vetëm.

Me një fustan të rafinuar, ato mund të vishen edhe në një ceremoni elegante. Variantet më të bukura të verës 2020? Ka shumë propozime në qarkullim: me thekë, rripa të kruqëyuar, lëkure, kamoshi, me rripa dekorativë ose xhufka; në nuanca të gjalla portokalli, rozë, bruz oe ngjyrë ari, mjafton të zgjidhni të preferuarat tuaja.

Sandale gold

Sandale me lëkurë të punuar dhe me xhufka

Sandale me rripa dhe konture pink

Sandale  me rripa të punuar me gurë

Sandale me gisht dhe detaje metalike

Sandale në lëkurë lejla

Sandale me rripa të kryqëzuar

Sandale në lëkurë pitoni

Sandale me gisht dhe printe cocco

Sandale të punuara me gurë

Sandale lëkure

Sandale portokalli me rrip në kavilje

Sandale gold

Sandale me percina

Sandale stil ‘skllavi’