17:13 / E Mërkurë, 31 Tetor 2018

Këto dy shtete të fuqishme e ftojnë Zuckerbergun në seancë ndërkombëtare

Ligjvënësit kanadezë dhe britanikë u bashkuan së bashku në një luftë kundër manipulimit politik online.

Të dy vendet kanë ftuar së bashku Mark Zuckerberg të paraqitet para një komiteti të përbashkët për të dëshmuar për Cambridge Analytica dhe rolin e Facebook në përhapjen e keqinformatave në internet.

Facebook ka afat deri me 7 nëntor për tu përgjigjur në këtë ftesë.

Zuckerberg i ishte përgjigjur thirrjes së BE-së ku ai u përball me pyetje më të ashpra sesa ai nga ligjvënësit amerikanë./Indeksonline/

Mos i humb