23:55 / E Enjte, 18 Prill 2024 / Gj. Sh

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Europës

Kanë përfunduar ndeshjet e dyta çerekfinaliste të Europa League, ku janë mësuar edhe skuadrat gjysëmfinaliste.

Roma, Bayer Leverkusen, Marseille dhe Atalanta, janë skuadrat që janë kualifikuar për në gjysmëfinale, shkruan IndeksOnline.

Në gjysmëfinale Roma do të përballet me Bayer Leverkusenin ndërsa Atalanta me Marseille.

Ndeshjet e para zhvillohen me 1 maj, derisa ato të kthimit me 9 maj./IndeksOnline/