17:32 / E Hënë, 17 Shkurt 2020

Këto janë opsionet e Barcelonës për transferim, pas vendimit të La Liga-s

Tani pas vendimit të La Liga-s që katalunasëve t’i lejohet transferimi i një sulmuesi, Barcelona është duke i konsideruar opsionet e saj për transferime.

Sipas raportimeve, Barcelona është e fokusuar për transferimin e futbollistit të Leganes, Martin Braithawite.

Mirëpo përveq tij në fokus janë edhe 4 futbollist tjerë nga liga spanjolle.

Është futbollisti i Getafes, Angles Rodriguez, Roger Marti i Levantes, Ante Budimir nga Mallorca dhe Lucas Perez nga Alaves.

Barcelona tani mund të nënshkruaj me një futbollist brenda 15 ditëve të ardhshme./Indeksonline/.