22:58 / E Enjte, 23 Mars 2023 / Gj. Sh

Këto janë rezultatet e ndeshjeve të sotme për kualifikimet e ”EURO 2024”

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e para të kualifikimeve për Kampionatin Evropian ”Euro 2024”, i cili do të mbahet në Gjermani.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes ishte ajo mes Italisë dhe Anglisë, ku ”Tre Luanët” shënuan fitore me rezultat 2-1, shkruan IndeksOnline.

Portugalia shënoi fitore të thellë ndaj Lihtenshtajnit, Danimarka mposhti Finlandën kurse Bosnja fitoi ndaj Islandës.

Befasia e sotme ishte barazimi i Sllovakisë me Luksemburgun, derisa Maqedonia e Veriut, Slovenia dhe Irlanda Veriut mposhtën maltën, Kazakistanin dhe San Marinon.

Më poshtë i keni të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotem./IndeksOnline/