10:40 / E Shtunë, 25 Mars 2023 / Gj. Sh

Këto janë të gjitha ndeshjet që zhvillohen sonte për kualifikimet e ‘Euro2024’

Kosova sot do të nis kualifikimet për Kampinatin Evropian ”Euro 2024”.

”Dardanët” do të luajnë në udhëtim ndaj Izraelit, më fillim nga ora 18:00 shkruan IndeksOnliine.

Sonte zhvillohen edhe gjashtë ndeshje tjera të vlefshme për kualifikimet e ”Euro 2024”.

Në Grupin I, ku bënë pjesë Kosova, do të luhen ndeshjet Belerusi – Zvicër, dhe Andora – Rumania.

Spanja do të jetë nikoqire e Norvegjisë në Grupin A, ndërsa Skocia do të pret Qipron.

Në Grupi D, Kroacia do të përballet me Uellsin, kurse Armenia do të pret në shtëpi kombëtaren e Turqisë./IndeksOnline/