14:58 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Këto janë trendët më të mëdha të dasmave për vitin 2018

Nëse planifikoni të martoheni gjatë vitit të ardhshëm dhe dëshironi që dasma juaj të jetë më e mira ndonjëherë që keni parë, duhet t’i keni parasysh këshillat e mëposhtme.

Planifikuesit e dasmave nga e gjithë bota kanë zbuluar tendencat më të nxehta të dasmave për vitin 2018- dhe ato janë shumë më emocionuese sesa temat e flamurit që kanë dominuar Pinterest gjatë 12 muajve.

Martha Stewart kërkoi bizneset e planifikimeve më të mira të martesave, për të parashikuar tendencat më të nxehta të dasmave për 2018, transmeton Indeksonline.

1. Në vend të barit klasik, ekspertët thonë se duhet të përfshini disa gjethe të gjalla, të freskëta në tavolinat, dhe kjo do ta bëj vendin më me stil dhe të modës. Një ekspert sugjeron ngritjen e një shiriti me gjethe jeshile që lëshohen në hapësirë, e të cilat e bëjnë pamjen mahnitëse për një foto të Instagramit.

2. Përderisa disa nuseve iu pëlqen të rrethohen me petale të trëndafilave dhe me qirinj, viti 2018 do të jetë gjithçka për vazot e luleve. Ekspertët thonë se një ndërrim i tillë është shumë më me stil, duke sugjeruar paketimin e vazove me mëndafsh.

3. Kultura:

Përderisa shumë njerëz shkojnë dhe marrin kultura nga vende të ndryshme, një planifikues thotë se nusja dhe dhëndri duhet të përqafojnë plotësisht kulturën e tyre lokale, gjatë vitit të ardhshëm. Çiftet duhet të dalin nga traditat e huaja dhe të përqafojnë traditat dhe zakonet lokale- si për shembull përcjellja me kitare si në Mal të Zi, ose përformanca e salsas së Spanjës.

4. Shoqërueset e nuses-dasmë më e vogël

Një lajmi mirë për ata të cilët e kanë buxhetin e kufizuar! Ekspertët parashikojnë se më nuk do të jetë në modë shoqërimi i nuses nga shumë shoqe të saja. Gjatë vitit 2018, nusja mjafton të ketë vetëm një shoqëruese nderi.

5. Dyshemeja e vallëzimi:

Zëvendësoni një dysheme tradicionale të bardhë me një mermer nëse dëshironi të bëni një ndryshim.

Planifikuesit thonë se një fotot e nuses dhe e dhëndrit gjatë vallëzimit në mermer do të jetë ajo që çdo çift do e dojë në albumin e tyre të dasmës gjatë vitit të ardhshëm.

6. Buqeta e luleve:

Një luleshitës pohon se trendi kryesor për buqetën e martesës vitin e ardhshëm do të jetë më i thjeshtë. Sipas tij, zonjat do të lusin të kenë vetëm nga një lule në vend të buqetës.

7. Qirinj të ngarkuar: Ekspertë parashikojnë se qirinj me ngjyrë do të jetë mënyra e përsosur për të ndriçuar hapësirën e ngjarjeve. Ata rekomandojnë që t’i shpërndajnë nëpër tavolinë apo t’i hedhin nëpër dysheme, për të pasur një dekor klasik./Indeksonline/