21:19 / E Martë, 20 Shtator 2022 / AR

Këto shenja të horoskopit “vdesin” për seks

Vetëm për shkak se ju pëlqen të provoni herë pas here pozicione të reja seksi ose mjete të ndryshme ndihmëse, nuk do të thotë që dëshironi të bëni seks gjatë gjithë kohës.

Sigurisht, është mirë të kënaqesh me disa fantazi herë pas here, por sa mirë mund të mbani ju dhe partneri juaj anën argëtuese dhe pasionante të seksit? Edhe më romantikët e dinë se duhet të ekzistojë një ekuilibër midis pasionit dhe romancës.

Lexoni për të zbuluar se cilat shenja të zodiakut e duan seksin dhe janë gjithmonë në humor. Mos kini frikë, ata dinë ta mbajnë romancën kur është e nevojshme.

Peshqit

Peshqit konsiderohen si shenjat më romantike. Aftësia për të ofruar “përrallën” në marrëdhënien e tyre u vjen natyrshëm. Kjo, natyrisht, nuk do të thotë se ata janë vetëm romantikë. Kur bien në dashuri, ajo që ndjejnë është aq e fortë sa e kanë të vështirë të qëndrojnë larg objektit të dëshirës së tyre. Një person nuk kujdeset vetëm për pamjen e jashtme, dhe kjo mund të bëhet shumë eksituese.

Për Peshqit, dhoma e gjumit është një tjetër zonë në të cilën ata mund të shprehin bujarinë e tyre. Ata duan të kënaqin partnerin e tyre, edhe pasi të ketë kaluar disa kohë në lidhje.

Demi

Mjeshtrit e paralojës që e duan seksin. Me Venusin si sundimtar, ata zgjedhin gjithmonë më të mirën dhe të njëjtën gjë duan edhe për marrëdhënien e tyre. Ata janë tepër sensualë dhe dinë si ta bëjnë tjetrin të ndihet si mbret/mbretëreshë në shtrat.

Mos u habitni nëse partneri juaj Dem ka përgatitur një banjë relaksuese pasdite me shampanjë (më të mirën), qirinj aromatike dhe muzikë romantike. Kjo sepse gjatë gjithë ditës ai ka menduar se si do të kaloni bukur të dy në çarçafët e shtrenjtë që ka shtruar në shtratin e tij.

Bricjapi

Një tjetër surprizë në listë. Ju mund të mendoni se Bricjapët mendojnë vetëm për punën, por është koha të mësoni se seksi është gjithashtu shumë shpesh në mendjen e tyre. Ata i perceptojnë marrëdhëniet si diçka për të pasur sukses dhe për të qenë më të mirët. Kjo e kombinuar me oreksin e tyre për seks, i bën ata shumë të mirë në shtrat.

Në fakt, ata nuk hezitojnë t’i plotësojnë dëshirat e tyre disa herë në ditë, pasi disponimi i tyre seksual pothuajse nuk ulet kurrë.

Dashi

I pasionuar, i uritur dhe i zjarrtë, Dashi nuk mund të mos mendonte vazhdimisht për marrëdhëniet seksuale me një tjetër. Ata e duan seksin dhe u pëlqen shumë kontakti. Megjithatë, ata mërziten lehtësisht dhe kanë nevojë për sfida për t’i mbajtur të interesuar.

Atyre u pëlqen të bëjnë seks edhe me të panjohur, por kur bien në dashuri më mirë të fshiheni. Libidoja e tyre rritet në qiell dhe nuk do të ulet së shpejti. Ata janë dashnorë të gjallë dhe të fortë, edhe në moshat më të mëdha.

Akrepi

Tashmë e dini që është shenja më e pasionuar. Mund të mendoni se gjithçka që duan është seksi i egër, por si shenja uji janë edhe shumë romantike, ndaj bëhuni gati për netë pasionante.

Akrepat kanë gjithmonë oreks dhe janë gjithashtu tepër romantikë. Ata kombinojnë pasionin dhe romancën, duke mos u lodhur kurrë. Kombinim i pabesueshëm për një të dashur, apo jo?