22:37 / E Shtunë, 14 Prill 2018 / indeksADMonline

KA�to shtete janA� pro dhe kundA�r sulmit ajror nA� Siri

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanA� realizuar njA� sulm ajror nA� Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve pA�r pA�rdorimin e armA�ve kimike kundA�r popullsisA� civile nA� Douma javA�n e kaluar.

Por shtetet nA� arenA�n ndA�rkombA�tare janA� ndarA� nA� mendimet e tyre nA�se sulmi ishte i drejtA� apo jo.

Ja shtetet qA� mbA�shtesin sulmin ajror nA� Siri janA�:

– Shtetet e Bashkuara

– MbretA�ria e Bashkuar

– Franca

– Gjermana

– Turqia

– Arabia Saudite

– Katari

– Kanadaja

– Japonia

– Australia

– Izraeli

– ShqipA�ria

– Kosova

Shtetet qA� kundA�rshtojnA� sulmet nA� Siri

– Regjimi sirian

– Rusia

– Irani

– Kina.

 

Temat: