21:45 / E Diele, 08 Prill 2018 / indeksADMonline

Kidnapohet një 11-vjeçar në Shtime

Një 11 vjeçar raportohet të jetë kidnapuar gjatë ditës së sotme në Shtime. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline, zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi.

“Rreth orës 20:45 kemi pranuar informacionin për një fëmijë të kidnapuar rreth orës 19. Sipas dëshmitarit që ka qenë pranë tij raportohet se gjoja dikush e ka kidnapuar atë”, ka thënë Gashi.

Gjithashtu ai ka shtuar se tashmë Policia e Rajonit të Ferizajt është duke verifikuar rastin dhe do të ndërmarrin vendimet e nevojshme policore.

Deri më tani nuk ka ndonjë informacion tek organet e hetuesisë apo familjarët se ku mund të jetë fëmija në fjalë./Indeksonline/