22:31 / E Martë, 05 Qershor 2018 / indeksADMonline

Kim Dotcom bën thirrje për zëvendësimin e Facebook dhe Twitter

Sipërmarrësi i internetit Kim Dotcom tha se dëshironte të fillonte një rrjet social të ri.

Ai përshkroi Facebook dhe Twitter si konspiratorë dhe premton diçka më të mirë.

Duke shkruar në Twitter ai ftohet whistleblower-in Edward Snowden, themeluesi e Wikileaks Julian Assange dhe shoqatën gjermane të hakerave Chaos Computer Club për tju bashkuar nismës së tij.

Dotcom aktualisht po lufton me urdhrin Amerikan të ekstradimit në Zelandën e Re.

Ai bëri një anketë në Twitter duke pyetur 732,000 ndjekësit e tij nëse Twitter ishte një rrjeto sical konspiracionist dhe 89% e 20,000 personave që votuan u përgjigjen me po.