08:16 / E Martë, 30 Qershor 2020 / indeksADMonline

Kim Kardashian zyrtarisht miliardere, reagon Kanye West

Kanye West ka patur një ditë aktive në Twitter dhe një nga gjërat që ai komentoi ishte lajmi se gruaja e tij Kim Kardashian është miliarder.

Ylli 39-vjeçar  shiti 20% të biznesit të saj KKW Beauty për perandorinë e bukurisë Coty , duke e vendosur vlerën e saj neto në rreth 900 milionë dollarë. Biznesi vlerësohet të jetë me vlerë 1 miliard dollarë.

Burri i saj Kanye shkroi në Twitter: Unë jam aq krenar për gruan time të bukur Kim Kardashian West që u bë zyrtarisht miliardere. Ju keni gërryer stuhitë më të çmendura dhe tani Zoti po shkëlqen mbi ju dhe familjen tonë.  Ne ju duam shumë ”.

Në fillim të këtij viti, Forbes më në fund konfirmoi se Kanye është gjithashtu një miliarder, por ai kundërshtoi vlerën neto që ata raportuan.

Në anën tjetër edhe motra e saj, Kylie Jenner është miliarderja më e re në botë./Indeksonline/