08:49 / E Hënë, 27 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kjo është bukuroshja nga Afrika e Jugut që u zgjodh si më e bukura e Universit (Foto)

22 vjeçarja Demi-Leigh Nel Peters është shpallur mbrëmë në Las Vegas si Miss Universe. Bukuroshja është me prejardhje nga Afrika e Jugut, e cila njihet për humanitetin e saj. Ajo merret me trajnimin e grave të vetmbrojtje, shkruan Indeksonline.

Pasioni i saj për vetëmbrojtje u përforcua kur u rrëmbye dhe u mbajt me armë për një muaj pasi fitoi titullin e saj si Mis Afrika e Jugut, tha ajo në një video në faqen e internetit të Miss Universe.

Ndërsa vendi shoqëruesja e parë u zgjodh Miss Kolumbia, 22 vjeçarja Laura Gonzales. E Miss Jamaica u kurorëzua si shoqëruesja e dytë./Indeksonline/