11:00 / E Enjte, 30 Maj 2024 / AR

Kjo është dieta që e mban Victoria-n në top formë

Me presionet e jetës publike, Victoria Beckham, me siguri do të jetë “shumë e disiplinuar” në lidhje me dietën e saj për të qëndruar në formë. Dizajnerja e modës, e cila në prill mbushi 50 vjeç, thotë se duhet të “punojë shumë” për të ruajtur pamjen e saj për shkak të presionit të jashtëm dhe karakterit të saj.

“Unë jam shumë e disiplinuar me mënyrën se si ha, mënyrën se si stërvitem dhe mënyrën se si punoj. Kjo jam unë.”, tha ajo në një intervistë me Grazia.

Victoria tha se nuk është “e mërzitur” nga komentet për peshën e saj si dikur dhe rrëfeu se i pëlqen të pijë një sasi të mjaftueshme vere.

“Më pëlqen të pi një pije dhe nuk jam nga ato që thonë “Ah, ka shumë kalori në një gotë verë”, tha ajo. ” Jeta është shumë e shkurtër. Le të kalojmë mirë.”

“Kam gjetur ekuilibrin tim midis dëshirës për t’u argëtuar dhe të qenit i disiplinuar për të ngrënë shëndetshëm dhe për të punuar jashtë… Unë thjesht e di se çfarë funksionon për mua.”, ka thënë ajo.

Në vitin 2019, Victoria zbuloi për Daily Telegraph se konsumon katër avokado në ditë në përpjekje për të mbajtur lëkurën e saj “të shkëlqyeshme”.

Por komenti më i habitshëm për dietën e saj në fakt erdhi nga bashkëshorti i saj, David Beckham, i cili tha se këngëtarja e Spice Girls ka “ngrënë të njëjtën gjë për 25 vitet e fundit”.

“Që kur e takova, ajo ha vetëm peshk të pjekur në skarë dhe perime në avull. Ajo shumë rrallë devijon nga kjo”, tha ylli i futbollit, 49 vjeç.