15:48 / E Premte, 12 Korrik 2019

Kjo është klauzola e çmendur që Barça i ka vënë Griezmannit

Barcelona ka nënshkruar me Antoine Griezmman nga rivalët e La Ligas, Atletico Madrid, duke paguar klazolën e blerjes prej 120 milionë euro.

28-vjeçari ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjecare, e cila përfshin një klauzolë lirimi prej plot 800 milionë euro.

Fituesi i Kupës Botërore bëhet nënshkrimi i gjashtë më i shtrenjtë në botë pas Ousmane Dembele, Joao Felix, Kylian Mbappe, Philippe Coutinho dhe Neymar. /IndeksOnline/