09:41 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kjo është lista e Hungarisë për ndeshjen kundër Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll sonte zhvillon përballjen e dytë dhe të fundit gjatë këtij viti për kualifikimet në Kupën e Botës “Kina 2019”.

Kosova pas humbjes me Lituaninë, ndeshjen e radhëse  zhvillon në Budapestë me Hungarinë, shkruan IndeksOnline.

Kombëtarja e Hungarisë për takimin e sotshëm që fillon nga ora 19:00, ka këta basketbollistë.

  • Allen, A. Keller, P. Kovacs, A. Rujak, D, Vojvoda, S. Benke, J. Eilingsfeld, M. Filipovity, L. Juhos, K. Karahodzic, Z. Perl dhe B. Varadi.

Kujtojmë se me këta basketbollist Hungaria në ndeshjen e parë u mposhtë nga Polonia./IndeksOnline/