23:29 / E Premte, 14 Shkurt 2020

Klopp i ‘frikësuar’ që Salah do të luaj me Egjiptin në Lojërat Olimpike

Sulmuesi i Liverpoolit është futbollisti kryesor i Kombëtares së Egjiptit mirëpo siç duket me paraqitjen e Salah për vendin e tij nuk janë të gjithë të lumtur.

Klopp ka treguar që po frikësohet që Salah mund të lëndohet në këto gara dhe kjo do të ishte një humbje e madhe për Liverpoolin.

Po ashtu Klopp tha “Ne na është dashur të luajmë tashmë pa Mo por jo shumë shpesh, faleminderit Zotit, por herë pas here duhet”.

Mirëpo trajneri i Liverpoolit tregoi se do të bisedojë me Salah në lidhje me këtë qështje duke thënë “A dua të humbas një lojtar para-sezonin? Jo sigurisht qe jo. Por duhet të kemi parasysh gjëra të ndryshme. Do të flas me Mo për të gjitha ato gjëra” u deklarua Klopp./Indeksonline/.