23:26 / E Enjte, 13 Gusht 2020

Klubi i Arbërisë na njofton me transferin e fundit për këtë sezon

Arbëria ka firmose edhe futbollistin e fundit për këtë sezon.

Bëhet fjalë për Wiulley Zamble nga Norvegjia, me përvojë të madhe në futbollin profesional, shkruan IndeksOnline

Lajmin e ka bërët të ditur vet klubi i Arbërisë përmes një postimi në profilin e tyre zyrtar.

” Transferi i fundit për këtë sezon tek KF Arbëria është Willy Zamble i cili zgjedhi fanelen kuq e zi!KF Arbëria ka firmosur kontratë me sulmuesin atraktiv i cili luan rolin e tij si një sulmues i jashtëzakonshëm.Zamble vjen nga shteti Norvegjez, me një prevojë shumë të madhe në futbollin profesional.

Zamble është paraqitur në disa klube norvegjeze dhe shtete të tjera.Zamble luan në poziten e sulmuesit, dhe do ta ndihmojë skuadren tonë në fazen ofanzive!Kryesia ka mirëpritur transferimin e lojtarit Willy Zamble i cili është transferi i fundit për këtë sezonë. Bashkë u dakorduan në objektivin e klubit”.