23:52 / E Martë, 14 Shtator 2021 / Ensar Ramadani

Koeman e gjen fajtorin për humbjen ndaj Bayernit

Barcelona u mposht në Camp Nou nga Bayerni me rezultat 0-3 në ndeshjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Trajneri i skuadrës katalonase, Roland Koeman ka fajësuar lëndimet për rezultatin e sotëm.

Është kjo situatë tani, ne duhet të kalojmë disa javë, sepse më vonë do të shërojmë lojtarë si Aguero, Dembele, Ansu Fati”, tha fillimisht Koeman.

Kisha vetëm tre sulmues në dispozicion. Taktikisht ka pasur momente që ne i kemi kontrolluar, loja e Bayern është në mes dhe ju nuk duhet të lejoni hapësira”, shtoi ai.

Unë nuk mund të ankohem për qëndrimin, por ka një ndryshim në cilësi. Ne kemi shumë lojtarë të rinj që në dy ose tre vjet do të luajnë më mirë. Është shumë e vështirë të pranosh, por duhet të përmirësohen gjërat”, përfundoi ai.

Ndeshjen e radhës në Ligën e Kampionëve, Barcelona e luan në udhëtim te Benfica. /IndeksOnline/