21:18 / E Hënë, 15 Tetor 2018

”Kokëdhimbja” e radhës për Klopp, ylli i Liverpoolit e thyen gishtin

Sadio Mane është dërguar në spital në pasditën e sotme pas një lëndimi të lehtë në dorën e tij.

Kjo sjellë kokëdhembjen e radhës nga pushimi internacioanl, pasi Mohamed Salah u rikthye në Liverpool këtë javë me një lëndim muskulor.

Mane tani ka pësuar lëndim para ndeshjes, Senegal – Sudan, dhe është fotografuar me një fashë në dorën e tij të majtë, por i buzëqeshur para kamerës, transmeton IndeksOnline.

Mane picked up the problem playing for Senegal against Sudan over the weekend

Ai ka startuar në fitoren, 3-0 në Kupën e Kombeve të Afrikës në Dakar të shtunën dhe ka dhuruar asistim te goli i Idrissa Gueye.

Përveç Manes e Salah, edhe Virgil van Dijk është dërguar në shtëpi nga Holanda për shkak të një lëndimi në brinjë.

Përndryshe, Liverpooli i rikthehet Premier Leagues të shtunën me një ndeshje ndaj Huddersfieldit./IndeksOnline/

Sadio Mane has his left hand in a cast after picking up a minor injury to his left hand