14:06 / E Enjte, 11 Tetor 2018 / indeksADMonline

Kolinda e Kroacisë, ushqehet në menze

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic e ka vizituar Shkollën e Lartë për Menaxhment dhe Turizën në Virovticë.

Në takim me studentët, presidentja tha se ky fakultet është shembull pozitiv i decentralizimit të Kroacisë.

Pas takimit, Kitarovic e shfrytëzoi kohën e drekës për tu ushqyer bashkë me studentët.

Si një qytetare e thjesht, Kitarovic është vetëshërbyer në menzën e studentëve./Indeksonline/