21:05 / E Enjte, 12 Dhjetor 2019

Kompjuteri i ri nga Apple kushton sa një BMW

Ju mund ta bleni një BMW të serisë 3 apo kompjuterin e ri të Apple, i cili kushton 50,000 dollarë.

Ky kompjuter posedon procesor 28 core Intel Xeon deri në 1.5TB RAM ECC, dhe po ashtu deri në 4TB ruajtje.

Po ashtu ky kompjuter është për 15,000 herë më i shpejt se sa modeli i kaluar. Po ashtu Apple ka investuar 200 milionë dollar vetëm për objektin ku është ndëruar ky kompjuter./Indeksonline/.

Mos i humb