18:31 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Kompletohen të gjitha grupet në Ligën e Kampionëve!

Tashmë janë mësuar edhe grupet e plota të Ligës së Kampionëve në Gjenevë të Zvicrës.

Skuadrat elitë të këtij kompeticioni, mësuan grupin e tyre dhe kundërshtarin potencial, shkruan IndeksOnline

Skuadra të mëdhadë të përballen mes veti, duhet të veçojmë grupin G’, ku do ta shohim një duel në mes Juventusi e Barcelonës, me dy super-yjet e tyre Messi e Ronaldon.

Më poshtë edhe rënditjen efinale të skuadrave në grupet e tyre.


Grupi A:
Bayern Munich
Atletico Madrid

Salzburg

Lokomotiva Moska

Grupi B:
Real Madrid

Shakhtar Donetsk

Inter

Monchenglabach

Grupi C:
Porto

Man City

Olympiacos

Marseille

Grupi D:
Liverpool

Ajax

Atalanta

Mitdyjlland

Grupi E:
Sevilla
Chelsea

Krasnaodar

Stand Rennes

Grupi F:
Zenit

Dortmund

Lazio

Club Brugge

Grupi G:
Juventus

Barcelona

Dinamo Kiev

Ferencovaros

Grupi H:
Paris Saint Germain

Man United

Leipzig

Istambul Baseksir