12:13 / E Shtunë, 14 Dhjetor 2019

Konfiskohen qese me kokainë e marihunanë, arrestohet një person

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që gjatë kontrollit te tij i janë gjetur 21 paketime të dyshuara për narkotik të llojit kokainë me peshë 9.6 gram, si dhe një qese me narkotik të llojit marihuanë me peshë 0.9 gram.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit të lartcekur është gjetur dhe konfiskuar një peshore digjitale që shërben për matjen e narkotikëve.

Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje.