15:49 / E Diele, 14 Tetor 2018 / indeksADMonline

Koordinatori amerikan për antiterrorizëm viziton Kosovën

Ambasadori Amerikan, Nathan A. Sales, Koordinator për Antiterrorizëm, do të qëndrojnë gjatë javës së ardhshme në Kosovë, Shqipëri e Bosnje e Hercegovinë.

Sipas njoftimit të Departamentit Amerikan i Shtetit, Ambasadori Sales do të qëndrojë në rajon nga data 14 deri më 20 tetor.

“Ai do të ketë diskutime bilaterale me homologët e tij rreth bashkëpunimit anti-terror, luftimit të udhëtimit të terrorizmit, ndjekjes penale ndaj terroristëve dhe sigurisë kufitare”, thuhet në njoftimin e DASH-it.