10:11 / E Premte, 14 Shkurt 2020

Kosnett pjesë e takimit të marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës për hekurudhat e autostradat

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett, ka qenë pjesë e takimit në marrëveshjen e autostradave  dhe hekurudhave me të cilat Kosova dhe Serbia shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve ekzistuese.

Kosnett është parë duke dal nga ky takim pas nënshkrimit të marrëveshjes.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriq./IndeksOnline/