08:53 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

a�?Kosova e para nA� rajon pA�r aksidentea�?

Sot, tri rrugA�t kryesore tA� PrishtinA�s do tA� jenA� tA� mbyllura pA�r dhjetA� minuta, duke shA�nuar ditA�n vendore tA� pA�rkujtimit tA� viktimave nA� komunikacionin rrugor. Aty do tA� realizohen tri performanca artistike dhe vetA�dijesuese, ku do tA� jenA� tA� pA�rfshirA� edhe autoambulanca dhe policia.

Sipas njoftimit, performancat do tA� nisin nA� ora 12:00 dhe do tA� zgjasin deri nA� orA�n 12:10, nA� rrugA�n a�?Garibaldia��, pA�rbri Hotelit Grand, nA� vendkalim tA� kA�mbA�soreve, rrugA�n a�?Agim Ramadania��, para Hotel Sirius, nA� vendkalim tA� kA�mbA�soreve dhe rrugA�n a�?Luan Haradinaja��, para NeA� Born, nA� vendkalim tA� kA�mbA�soreve.

I gjithA� aktiviteti zhvillohet nga Qendra pA�r Zhvillim Multikulturor- Impact
a�?ShA�nimi i kA�saj dite ka pA�r qellim, qA� nA�pA�rmjet pA�rkujtimi tA� viktimave nA� trafikun rrugor, tA� rrisim shkallA�n e ndA�rgjegjA�simit qytetarA� rreth sigurisA� nA� rrugA�, nA� mA�nyrA� qA� tA� kemi numA�r mA� tA� vogA�l aksidentesh , respektivisht numA�r mA� tA� vogA�l tA� vdekjeve nA� rrugA�a�?, thuhet nA� njoftim.

Naim Berisha drejtor i QendrA�s pA�r Zhvillim Multikulturor a�?Impacta�?, tha se Kosova nuk i ka punA�t mirA� sa i pA�rket aksidenteve.
a�?Kosova A�shtA� e para nA� rajon pA�r aksidente nA� komunikacion. Rreth 18 mijA� aksidente ndodhin nA� vita�?, tha ai sot nA� emisionin e mA�ngjesit a�?MirA�mA�ngjesi KosovA�a�?, nA� Radio Televizionin e KosovA�s.