09:32 / E Diele, 12 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kosova merr rrugë për Azerbajxhan

Kombëtarja U21 e Kosovës është nisur sot në mëngjes nga aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari” drejt Bakusë, ku të martën do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019 kundër Azerbajxhanit.

Ekspeditën e Kombëtares U21 e udhëheqin anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, Bakir Burri dhe Xhelal Broja.

Emërorja e ekspeditës së Kombëtares U21 që udhëtoi në Baku

Xhelal Broja, anëtar i KE të FFK-së

Bakir Burri, anëtar i KE të FFK-së

Michael Nees, drejtor teknik

Zgjim Sojeva, menaxher i ekipit

Rafet Prekazi, përzgjedhës

Erdogan Celina, trajner

Naser Prapashtica, trajner

Alan  Clark, trajner-analist

Futbollistët:

Visar Bekaj – Prishtina

Dren Hodaj  – KEK-u

Betim Halimi – Drita

Kamer Krasniqi – Osnabruck

Ardian Ismajli – Hajduk Split

Lirim Mema – Eintracht Braunschëeig

Idriz Voca – Luzern

Besfort Kolgeci – Eintracht Braunschëeig

Florian Loshaj – Mastricht

Dren Feka – Luzern

Kushtrim Shabani – Llapi

Ylber Maloku  – Trepça’89

Florent Hasani – Trepça’89

Muharrem Jashari – Trepça’89

Enis Bytyqi – Ëuzburger Kickers

Rron Broja – Trepça’89

Arbër Hoxha – Besa

Mirlind Daku – Llapi

Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

Drilon Tejeci – KEK-u

Meriton Korenica – Liria

Mehmet Maxhuni, mjek

Eqrem Gara, fizioterapeut

Feim Gashi, fizioterapeut

Taulant Ahmeti, menaxher i pajisjeve

Blerim Halimi, zyrtar për informim