22:20 / E Premte, 03 Korrik 2020

Kosovarët shënojnë një mal gola në ndeshjen Aarau – Lausanne

Liridon Balaj dhe Andi Zeqiri kanë arritur të shënojnë plot katër gola në ndeshjen Aarau – Lausanne, ndeshje kjo e cila përfundoi me fitoren e skuadrës vendase me rezultat 5:4.

Liridon Balaj i Aarau arriti të realioj tre gola në këtë ndeshje në minutën e 25-të, 66-të dhe 80-të, ndërsa Andi Zeqiri realizoj dy gola për mysafirët në minutën e 8-të dhe të 95-të të ndeshjes,


Balaj u transferua tek skuadra zvicerane nga Besa e Pejës, vitin e kaluar./IndeksOnline/

Mos i humb