15:46 / E Diele, 14 Gusht 2022 / LB

Krasniqi reagon pas lajmit për emërimin e bashkëshortit të Albulena Krasniqit si këshilltar i jashtëm

Ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka reaguar pas lajmeve për emërimin e Alban Krasniqit si këshilltar në kabinetin e tij.

Krasniqi ka shkruar se përvoja e ish kandidatit për kryetar të Malishevës, është tejet e dobishme dhe për këtë arsye ndiheti i nderuar që është pjesë e ekipit të tij duke dhënë këtë kontrubit pa pagesë, dhe pa ndikuar në buxhetin e shtetit.

Postimi:

Alban Krasniqi i bashkohet ekipit tim, si këshilltar i jashtëm politik, përvoja e tij në qeverisjen lokale është tejet e dobishme dhe për këtë arsyje ndihem i nderuam që ai është tashmë pjesë e ekipit tonë duke dhënë këtë kontribut pro bono (pa pagesë), pra pa ndikuar në buxhetin e shtetit.