21:36 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Krasniqi: Zgjedhjet pa disa pA�rgatitje s’prodhojnA� situatA� tjetA�r

Ish-kryetari i Kuvendit tA� KosovA�s, Jakup Krasniqi, ka thA�nA� se zgjedhjet e parakoshme nuk do tA� prodhonin gjendje tjetA�r.

Ai ka folur nA� RTK, ku ka thA�nA� se zgjedhjet e parakoshme do tA� mund tA� vinin nA� shprehje nA�se paraprakisht do tA� bA�shin disa parapA�rgatitje.

a�?Ne besojmA� se shkuarja nA� zgjedhje pa disa parapA�rgatitje nuk prodhon gjendje tjetA�r. Pra do tA� kemi ripA�rsA�ritje tA� gjendjesa�?, ka thA�nA� Krasniqi.

Sipas tij njA� e metA� e madhe A�shtA� reforma zgjedhor si dhe duhet tA� ndryshojA� klima e komunikimit tA� partive politike.

Krasniqi ka thA�nA� se Nisma Socialdemokrate do tA� jetA� pjesA� e debatit tA� ftuar nga LDK-ja dhe do ta thotA� qA�ndrimin e vet.