17:55 / E Enjte, 01 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Kroacia kualifikohet, Belgjika eliminohet

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e Grupit F mes Kroacisë dhe Belgjikës.

Rezultati përfundimtar ishte 0-0, shkruan IndeksOnline.

Me këtë rezultat kualifikimin nga Grupi F e ka siguruar Kroacia dhe Maroko pasi mposhti Kanadanë me rezultat 2-1.

Belgjika dhe Kanada janë eliminuar nga Kupa e botës./IndeksOnline/