75 Mall Live Search
22:27 / E Hënë, 29 Maj 2023 / C E

Kroos konfirmon rinovimin me Real Madridin ndërsa zbulon se një bashkëlojtar po largohet nga Bernabeu

Toni Kroos do të luajë për Real Madrid sezonin e ardhshëm me një rinovim të kontratës një vjeçare.

Ish-reprezentuesi gjerman ka qenë në bisedime me klubin për një zgjatje prej 12 muajsh, që nga fillimi i vitit 2023.

Kroos ka deklaruar vazhdimisht synimin e tij për të qëndruar në Madrid, por vetëm nëse ai është i sigurt se do të mbetet në nivelin aktual të performancës dhe do të ketë një ndikim në skuadrën e Carlo Ancelottit.

Pavarësisht se Los Blancos po punon për një marrëveshje për yllin e Borussia Dortmund, Jude Bellingham, Ancelotti dëshiron të ruajë përvojën e Kroos dhe partnerit të tij në mesfushë, Luka Modric .

Kroos u pyet në lidhje me bisedimet e fundit të rinovimit të tij në kryeqytetin spanjoll dhe 33-vjeçari dha një përgjigje tipike të sinqertë.

“Më duhet të pyes klubin se kur do të njoftojnë rinovimin tim, sepse më duhet të shkoj me pushime”, deklaroi ai për AS.

Kroos gjithashtu pretendoi se beson se Marco Asensio do të largohet nga klubi, mes interesimit të Ligës Premier për anësorin spanjoll, por Dani Ceballos dhe Nacho Fernandez janë të vendosur t’i bashkohen atij në rinovim.