09:43 / E Martë, 19 Dhjetor 2017

Kryeministri Haradinaj mbrëmë përshëndeti kryeministren serbe me “Dobro veçe”, ja si ja ktheu ajo (Video)

Kryeministri, Ramush Haradinaj, mbrëmë ka qenë pjesë e një darke pune në Bruksel.

Gjatë fotografimit që është bërë me të gjithë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Haradinaj ka zgjedhur që kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, ta përshëndes në gjuhën e saj.

Derisa ka përshëndetur, kryeministrat tjerë që po qëndronin krah Federica Mogherini, në gjuhën angleze, e fundit ka qenë Bërnabiq, të cilën Haradinaj e ka përshëndetur me “Dobro veçe”, që në shqip ka kuptimin e “Mirëmbrëma”.

Edhe pse Haradinaj këtu ka përshëndetur në serbisht Bërnabiq-in, ajo nuk ia ka kthyer, vetëm se me zgjatje dore.

Më poshtë e keni momentin e përshëndetjes që Haradinaj iu bënë kryeministrave dhe veçanërisht Ana Bërnabiq-it të Serbisë.