15:25 / E Mërkurë, 08 Korrik 2020

Kualifikimet për Kampionatin Botëror në Hendboll, ky është grupi i kombëtares së Kosovës

Pak minuta më parë është tërhequr shorti për kualifikime të Kampionatit Botëror të Hendbollit për femra .

Kombëtarja e Kosovës do të jetë në grup me Italinë dhe Austrinë, transmeton Indeksonline.

Kampionati Botëror i Hendbollit do të luhet vitin e ardhshëm dhe do të luhet në Spanjë.

Në rast se vashat e Kosovës kualifikohen, atëherë do të ishte një sukses i jashtëzakonshëm./Indeksonline/  

Mos i humb