23:13 / E Premte, 23 Shkurt 2018

Kujdes nga Pitbulli, kjo vajzë u gjet në mal pas dy muajsh e shqyer nga qentë e saj (Foto)

Autopsia konfirmoi se një grua 22-vjeçare nga Virxhinia kishte gjetur vdekjen nga qeni i saj i races Pitbull, kështu duke i dhënë fund një hetimi dy-mujor nga autoritetet lokale në vdekjen e tmerrshme të Bethany Lynn Stephens, raporton Fox News, transmeton Indeksonline.

Babai i Stephens gjeti trupin e prishur të Bethany në një zonë të pyllëzuar pranë shtëpisë së tij në Goochland, në natën e 14 dhjetorit, ku shpesh shëtiste qentë e saj, Pac-Man dhe Tonka.

“Ishte një sulm absolutisht e ashpër”, tha Sherif Jim Agnew gjatë një konference shtypi të martën.

“Në 40 vitet e mia si oficer i zbatimit të ligjit, unë kurrë nuk kam parë ndonjë gjë si kjo. Shpresoj që kurrë të mos shoh ndonjë gjë të tillë përsëri”.

Ekzaminuesi mjekësor gjeti plagë mbrojtëse në duart dhe krahët e Stephens duke u përpjekur t’i mbante qentë larg prej saj” dhe dëshmi e kafshëve që përtypnin fytyrën, bustin dhe krahët pas vdekjes së saj, sipas raportit të autopsisë./Indeksonline/