22:46 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Familja që po synon të vizitoj çdo park nacional në SHBA

Një familje Matiland nga Michigan janë afër të bëjnë të ‘pamundurën’. Gati pas një dekade, kjo familje është gati të vizitoj të gjitha parqet nacionale në SHBA.

Jim dhe Cheri Matiland bashkë me dy fëmijët e tyre deri më tani kanë vizituar 417 parqe nacionale, transmeton Indeksonline.

“Është e mrekullueshme se çfarë i ka bërë kjo familjes sonë.”, u shprehë Jim.

Ata ishin inspiruar nga dokumentari “America’s Best Idea”. Ky projekt i tyre kishte filluar në vitin 2010./Indeksonline/