09:01 / E Mërkurë, 03 Qershor 2020

Kurti mbledhje urgjente në Qeveri, tregon vendimin e parë që do ta marrë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në ora 10:00 do të mbaj mbledhjen e Qeverisë për të marrë edhe disa vendime, shkruan IndeksOnline.

“Në ora 10:00 kemi mbledhje të Qeverisë në të cilën do t’i marrim disa vendime të rëndësishmë dhe vendimi i parë që do të shkruaj menjëherë është ai për ndihmën për 30 mijë euro për familjet e minatorëve”, tha Kurti duke dal nga banesa.