13:51 / E Premte, 18 Tetor 2019

Kusari-Lila: Shpresojmë që Merkeli dhe Macroni do bisedojnë për Shqipërinë në takimin e sotëm

Kryetarja e partisë “Alternativa”, Mimoza Kusri-Lila ka postuar një foto të kandidates për presidente të Komisionit Europian, Ursuala von der Leyen, ku shihen kancelarja e shteit gjerman, Angela Merkel në takim me presidentin e Frncës, Emmanuel Macron.

Kusari-Lila në postimin e saj në Twitter ka thënë se dëshorion të besojë se këto grupe kanë biseduar rreth vendimit negativ të BE-së për bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut./Indeksonline

Postimi i plotë: