11:13 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

Kush e ka fanellën e Maradonës që e kishte të veshur në ndeshjen madhështore ndaj Anglisë?

Ditën e mërkurë në moshën 60-vjeçare ka ndërrua jetë legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Maradona.

Maradon la pas veti një krijmatari të madhe në futboll, e ndeshja që gjithmonë do të mbahet mend nga tifozët e futbollit është ajo ndërmjet argjentinës dhe Anglisë në kuadër të Kupës së Botës e vitit 1986, shkruan IndeksOnline

Atë botë, Argjetnina kishte fituar ndaj Anglisë për t’u kualifikuarnë finale, falë golit të realizuar me doër nga Maradona.

Por, më kë e shkëmebu fanellën e tij Maradona. Pra, Ish lojtari i Nottingham Forest dhe Leeds United, Steve Hodge ende e mbanë dhe e ruan me fantaziëm fanellën e gjigantit argjentinas.