09:35 / E Enjte, 30 Maj 2024 / G T

Kush është Art Smakaj, mbrojtësi që u ftua nga Franco Foda për ndeshjen ndaj Norvegjisë?

Trajneri gjerman, Franco Foda, ka zbuluar listën e futbollistëve për ndeshjen miqësore ndaj Norvegjisë që zhvillohet më 5 qershor në Oslo.

Një emër befasi u pa në listën e publikuar sot. Bëhet fjalë për emrin e Art Smakajt, shkruan Indeksonline

Mbrojtësi 21-vjeçar është ftuar për ndeshjen miqësore nga Foda, pasi bëri paraqitje fantastike me NK Lokomotiva në Kroaci.

Art Smakaj zabio gol i skrivio penal - Dalmacija News

Smakaj është qendrmbrojtës, kurse gjatë këtij sezoni zhvilloi 26 ndeshje, shënoi një gol dhe bëri tri asiste.

Karrierën e kishte nisur në Akademinë e Dinamo Zagrebit, kurse me pas vazhdoi te Lokomotiva.

Smakaj ka luajtur për dy grupmoshat e Kosovës, atë të U21 dhe U19 ku ka bërë 10 paraqitje.

Vlera e tij në sajtin “Transfermarkt” është rreth 350 mijë euro./Indeksonline/

May be a graphic of text that says 'FFK FRIENDLY INTERNATIONALS KOSOVA SQUAD PORTIER ARIJANET MURIC, VISAR BEKaЛ. MUSTAFE ABDULLAHU MBROJTES MERGIM VOJVODA, FLORENT HADERGJONAJ AMIR RRAHMANI, ILIR KRASNIQI, FIDAN ALITI,LUMBARDH DELLOVA, LEART PAQARADA MESFUSHOR/SULMUES VALON BERISHA, BLENDI BLENDIIDRIZI, IDRIZI LINDON EMERLLAHU, ART SMAKAJ, EDON ZHEGROVA, BERNARD BERISHA, ALTIN ZEQIRI. RILON HAZROLLAJ, ERMAL ERMALKRASNIAI, KRASNIOI, VEDAT MURIQI. ALBION RRAHMANI, MUHAMET MUHAMETHYSENI, HYSENI, ELBASAN RASHANI PERZGJEDHES FRANCO FODA TEB BNP PARIBAS VENTURE FFK-KOSOVA COM'