07:05 / E Enjte, 22 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Kuvendi vazhdon seancën për politikë të jashtme

Sot me fillim nga ora 10:00 vazhdon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të ketë debat parlamentar sipas kërkesës së 42 deputetëve, lidhur me “dështimet dhe skandalet në politikën e jashtme të Republikës së Kosovës”.

“Debat parlamentar sipas kërkesës së 42 deputetëve lidhur me dështimet dhe skandalet në politikën e jashtme të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Kjo seancë mbahet dy ditë pasi Kosova dështoi të anëtarësohet në organizatën e bashkëpunimit policor, INTERPOL.