00:06 / E Shtunë, 20 Janar 2018 / indeksADMonline

Ky adoleshent ka 6 vite që përgatitet për apokalipsin (Foto)

Adoleshenti  kalon 6 vjet duke u përgatitur për apokalipsin duke grumbulluar ushqim dhe duke mësuar vetë aftësitë e mbijetesës.

Një student ka zbuluar se si ai kaloi gjashtë vitet e fundit të jetës së tij duke u përgatitur për apokalipsin.

Alex Mason 17-vjeçar ka rezerva ushqimi si orizi dhe mallra të konservuar, ka mësuar vetë aftësitë e mbijetesës dhe merr furnizime emergjente me të kudo që shkon.

Ai tani ka krijuar një llogari Instagram me mikun e tij Myles Allen, 17 vjeç, për të përhapur ketë ide fjalën.

Duke shpjeguar pse beson se bota po shkon për një katastrofë të afërt, Alex, nga New Hampshire, SHBA, tha: “Të gjithë ju duhet të bëni është të shihni rreth jush në vendin që bota është sot, për të parë se sa gjëra mund të shkojnë keq. Unë shpresoj se gjërat do të përmirësohen, por unë duhet të di si ta mbroj veten dhe familjen time nëse ajo ditë vije”, ka ai./Indeksonline/

Temat: