23:27 / E Martë, 11 Maj 2021 / A K

Ky do të jetë moti në ditën e Fitër Bajramit

12.05 – Jo shumë ngrohtë, me vransira dhe intervale me diell. Herët në mëngjes mundësi për riga lokale shiu. Ditën priten reshje lokale shiu, vende-vende edhe me bubullima.

13.05 – Pjesërisht vranët, e pasdite vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu.

Temperaturat deri të mërkurën shënojnë rritje, më pas zbresin përreth vlerave mesatare. Minimalet luhaten nga 5C deri 10C, e maksimalet të shtunën shënojnë rritje deri në 27C ditën e martë, e më pas zbresin deri në 20C ditën e enjte.Ditëve të para era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga juglindja 3-7m/s, e nga e mërkura edhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 7-14m/s.Shtypja atmosferike deri të mërkurën me tendencë të rënies edhe nën vlera normale.