18:54 / E Premte, 12 Janar 2018

Ky është formaciomi i vitit në futbollin kosovar

Federata e Futbollit të Kosovës e ka shpallur formacionin më të mirë për vitin që lamë pas.

Formacioni më i mirë i vitit është ky: Faton Maloku, Armend Thaçi, Armend Dallku, Ardian Limani, Rron Broja, Hamdi Namani, Mentor Zhdrella, Xhevdet Shabani, Florent Hasani, Mirlind Daku dhe Genc Hamiti, përcjellë Gazeta Olle.

Lojtari më i mirë i vitit në Superligë zgjodh Florent Hasani.