13:03 / E Martë, 28 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ky është goli i javës në Ligën e Kampionëve (Video)

UEFA Champions Leagua ka zgjedhur golin e javës, shkruan IndeksOnline.

Çmimin e më të mirit e ka fituar sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie Griezmann, i cili realizoi një super gol kundër Romës.

Ai mposhti kandidatë si: Luka Modric (Real Madrid), Lorenzo Insigne (Napoli), Dani Alves (PSG) dhe Heung-Son (Tottenham).

Goli i francezit fitoi 33 për qind të votave, shumë më shumë se vendi i dytë, Luka Modric me 21 për qind./IndeksOnline/