14:09 / E Premte, 24 Janar 2020

I thirruri i radhës nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale e ka thrrur për intervistim anëtarin e kryesisë qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe kryetarin e degës së Kaçanikut, Hajrush Kurtaj.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, përmes një shkrimi në “facebook”.

Shkrimi i plotë:

I thirruri i radhës nga Gjykata Speciale është anëtari i kryesisë qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe kryetar i degës së Kaçanikut, Hajrush Kurtaj!

Mos i humb