07:40 / E Mërkurë, 27 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ky është moti për ditën e sotme në Shqipëri

Të mërkurën, datë 27 dhjetor 2017, në shumicën e qarqeve priten reshje të dobëta, ndërsa në veri mesatare, deri lokalisht intensive në qarkun e Shkodrës.

Në jug, Vlorë dhe Gjirokastër, ato priten lokalisht mesatare. Në lartësi të mëdha, reshjet do të jenë në formën e borës.

TEMPERATURAT
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 °C / 14 °C
në vendet e ulëta: 6 °C / 14 °C
në vendet malore: 1 °C / 7 °C.

ERA
Era ajo do të forcohet sidomos në bregdet, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 40km/orë.

Temat: